Новости, объявления, справочник Бердянска

Войти | Регистрация

15
октябряАнекдот
В больницу привозят блондинку, у которой указательный палец весь в крови. Она объясняет - это потому, что она хотела покончить жизнь самоубийством и в себя стреляла.
- Это как, в палец?
- Идиоты! Конечно, не в палец. Я сначала хотела стрелять в грудь.
- Ну?
- Но у меня грудь такая красивая. Не хотела портить. Решила в рот стрелять.
- И что?
- Но у меня же такие зубы - жемчуг. Сунула дуло в ухо.
- А потом?
- А потом подумала - будет выстрел, шум. А ведь лучше умереть в тишине. И другое ухо пальцем заткнула.

Оркестру народних інструментів БДПУ 20 років


Чи є в світі сила, яка б виразніше за слово могла б передати наші мрії, надії, сподівання?.. Так, є – музика… Першого березня цього року актовий зал Бердянського державного педагогічного університету зібрав чимало викладачів, студентів, професійних музикантів та любителів-слухачів на свято, яке було організоване кафедрою музичного виховання Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв з приводу двадцятирічного ювілею народного оркестру народних інструментів.


Першого березня цього року актовий зал Бердянського державного педагогічного університету зібрав чимало викладачів, студентів, професійних музикантів та любителів-слухачів на свято, яке було організоване кафедрою музичного виховання Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв з приводу двадцятирічного ювілею народного оркестру народних інструментів.

Упродовж багатьох років гордістю та провідним мистецьким колективом БДПУ є народний оркестр народних інструментів. Організатором та першим керівником оркестру в 1991 році був Бехер Олександр Ерікович, викладач кафедри теорії музики та музичних інструментів факультету підготовки вчителів початкових класів. З 1995 року естафету підхопив старший викладач кафедри Юрій Васильович Смаковський – людина, з дитинства закохана в музику, професійний баяніст, аранжувальник, професіонал своєї справи. Саме високий фаховий рівень і творча самовіддача керівника стали основою професійного зростання колективу. Під керівництвом Ю.В. Смаковського оркестр звучить натхненно, життєрадісно, у нього є своє обличчя, свій репертуар, який охоплює оригінальні оркестрові твори, численні зразки вітчизняної та зарубіжної класики.

Оркестр народних інструментів БДПУ гідно несе найвище звання народний, яке було присвоєно йому в 1993 році.

Важливою складовою оркестру є його інструментальний склад, який увібрав усі здобутки народно-оркестрового виконавства. В оркестровій звучності інструментального складу оркестру відображається національний колорит і розмаїття форм народного музикування. До інструментального складу оркестру входить струнно-смичкова група, група дерев’яних та мідних духових інструментів, група клавішно-міхових та ударних інструментів.

У складі оркестру працюють понад 50 студентів університету. Серед них – студенти кафедри музичного виховання Катрич Іван, Асєєва Олена, Жихарєва Сніжана, Біда Ганна, Сєдова Ганна, Закоморна Юлія, які постійно вдосконалюють техніку гри на оркестрових інструментах. Як солісти з оркестром виступають викладачі кафедри Косенко П. Б., Сергієнко С. М., концертмейстер Лук’янчикова О.О.

Репертуар колективу складається з багатьох творів, починаючи від обробок пісень і танців різних народів і закінчуючи складними джазовими композиціями та творами для сольних інструментів з оркестром. У виконанні оркестру звучали перлини світової музичної класики – композиторів Т. Альбіноні, А. Хачатуряна, Й. Штрауса, Ш. Гуно.

Оркестр є постійним учасником концертних і святкових заходів, що проходять у стінах рідного університету. Він є бажаним гостем кожного свята та демонструє високий рівень виконавства. Керівник оркестру Ю.В. Смаковський був нагороджений почесними грамотами міста та Запорізької області. В оркестру є свій глядач, який з нетерпінням чекає на виступ своїх улюбленців.

Варто зазначити, що народний оркестр народних інструментів БДПУ виробив свій індивідуальний виконавський стиль. Яскрава самобутність оркестру, своєрідність виконавського стилю, заснованого на традиціях народного музикування, забезпечують йому успіх і визнання.

Отже, хочеться побажати учасникам оркестру і його художньому керівникові Смаковському Юрію Васильовичу подальшої плідної роботи, любові до української національної музики, творчого пошуку й натхненності у справі популяризації високохудожніх зразків народної музичної творчості та народно-інструментального виконавства.

Народний оркестр народних інструментів привітали з ювілеєм ректор університету доктор філологічних наук, професор Зарва Вікторія Анатоліївна та директор Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв доктор педагогічних наук, професор Коваль Людмила Вікторівна. Колектив отримав грамоти та цінні подарунки.
информация предоставлена газетой "Город"© 2009 - 2021г. Vnete.com.ua
г. Бердянск, Косенко Вячеслав
Нашли ошибку?    Добавить свою информацию    Обратная связь    Свадьба Бердянск Бердянск